Mobilne skanery 3D

 

Skanery 3D podobnie jak te, które są znane z domowych drukarek zwykle nie należą do urządzeń szczególnie mobilnych. Wręcz przeciwnie. Oczywiście modele dostępne w http://www.solveere.pl/skanery-3d.html i innych sklepach mogą osiągać bardzo kompaktowe rozmiary, jednocześnie trzeba pamiętać o konieczności posiadania odpowiedniego komputera z odpowiednim oprogramowaniem, które pozwoli korzystać ze skanera 3D.
Alternatywą dla takich rozwiązań są mobilne skanery 3D. Część z nich wymaga kontaktu z komputerem, jednak na rynku są już rozwiązania, które nie wymagają podpięcia do komputera. Brzmi to jak narzędzie idealne? No nie do końca tak jest. Brak okablowania niesie inne ograniczenia, najpoważniejsze to:

  • Pamięć wewnętrzna.
  • Skanery 3D mają cały szereg innych zalet.122960_720(14)

    Skanery 3D mają cały szereg zalet.

    Bateria.

Oczywiście mobilne skanery 3D mają cały szereg innych zalet. Po prostu chcę zwrócić twoją uwagę na to, że nie są to rozwiązania tak idealne, jak niektórzy próbują je przedstawić. Sam zastanów się czy mobilność ma dla Ciebie duże znaczenie. W większości przypadków nie jest ona tak konieczna jak się wydaje, a ograniczenia z nią związane są zbyt duże. Zwłaszcza, że za mobilne skanery 3D zwykle trzeba więcej zapłacić.