Edycja ikon w skórce Windu

Edycja ikon w skórce Windu, dla osób, które nie znają języka HTML może okazać się trudna. Jednak dzięki naszym poradom może okazać się możliwa! W tym poradniku krok po kroku przedstawiamy, jak przeprowadzić edycję ikon w skórce Windu.

Edycja ikon

Ikony w skórce Windu możemy edytować. Możemy to zrobić w dwojaki sposób. Możemy edytować ikony, zamieniając je na inne lub zamiast ikon wstawić zdjęcia. W dalszej części zostanie omówiony zarówno jeden jak i drugi sposób.

1) Edycja ikony – podmiana ikony

Aby podmienić ikony, musimy wejść w w panel administracyjny (patrz rys. poniżej). Klikamy w pierwsza ikonę – edycja templata strony.

Po kliknięciu zostajemy przeniesieni w miejsce, gdzie możemy przejść do edycji ikon (zobacz rysunek poniżej).

Następnie musimy w kodzie odnaleźć miejsce, gdzie zostały zapisane ikony, które chcemy podmienić. Miejsce to zostało wskazane na poniższym rysunku.

W Miejsce „search” wstawiamy np. ikonę „user”. Wtedy na głównej stronie zamiast ikony „lupy” będziemy widzieć postać użytkownika, co możesz zobaczyć na poniższym rysunku.

W taki sam sposób podmieniamy pozostałe ikony.

2)Edycja ikony – podmiana zdjęcia

Drugim sposobem podmiany jest podmiana zdjęcia zamiast ikony. W tym celu musimy utworzyć galerię w panelu administracyjny (ukrywamy ją) i dodać do niej zdjęcie, które chcemy, aby wyświetlało się na stronie głównej. Aby tego dokonać, należy skopiować kod galerii i wkleić go zamiast kodu ikony. Zobacz na poniższym rysunku.

Wtedy na stronie głównej zamiast ikony wyświetla nam się zdjęcie. W taki sam sposób podmieniamy kolejne ikony. Efekt możesz zobaczyć poniżej.

Edycja opisów pod ikonami

Możemy również edytować tytuły ikon, a także ich opisy. W dalszym ciągu pozostajemy w edycji templata strony. Tam we wskazanym na poniższym rysunku miejscu, dodajemy własny tytuł, który pojawi się bezpośrednio pod ikoną, bądź też zdjęciem. W kolejnej linijce w kodzie HTML możemy również edytować jego opis, który pojawi się pod tytułem.