Darmowy czy płatny szablon WordPress?

WordPress oferuje zarówno darmowe jak i płatne szablony i większość użytkowników zastanawia się który z nich wybrać. Oczywiście zarówno jedne jak i drugie mają swoje wady i zalety, a przy podejmowaniu decyzji powininiśmy przede wszystkim zwrócić uwagę czy szablon jest dostosowany do naszych indywidualnych potrzeb, ale o kilku ważnych rzeczy warto wiedzieć.

FREE

Największym atutem darmowych szablonów jest to, że nic nas nie kosztują. Ale jak wiadomo, nie ma nic za darmo, więc będą mieć pewne ograniczenia. Może się okazać, że są pozbawione jakiejś potrzebnej nam funkcji. Ich wybór jest jednak bardzo duży i również wśród nich znajdziemy te wysokiej jakości. Jeśli więcnie zależy ci na bardzo rozbudowanej stronie – na pewno znajdziesz bardzo dobry szablon bez konieczności ponoszenia dodatkowych opłat.

PRO

Szablony płatne są oferowane przez wiele firm, a różnią się i ceną (od kilkunastu do kilkuset dolarów) i możliwościami (zastosowanie nowszej wersji HTML, lepsza responsywność itp.). Wybierając płatny szablon warto poza analizą jego funkcjonalności, zwrócić również uwagę na firmę, która go sprzedaje. Wiele z nich ma bardzo ciekawe oferty. Jedne proponują rodzaju pakiety, w których na zakup kolejnych szablonów dostajemy duże rabaty. Inne zapewniają suport w razie problemów z szablonem oraz udostępniają tutoriale mogące pomoc w korzytsaniu z niego.

To jaki szablon wybierzesz zależy przede wszystkim od twoich potrzeb. Nie można jednoznacznie stwierdzić, że jedno z tych rozwiązań jest lepsze, a drugie gorsze. Wszytsko zależy od sytuacji. Jak znajdziesz darmową skórkę spełniającą twoje oczekiwania – super. Jeśli masz większe wymagania, będziesz musiał zapłacić.Nie musi to jednak oznaczać sporych wydatków, bo może cena wybranego przez ciebie szbalonu nie będzie wygórowana i zapłacisz 20$.

źródło: sktthemes

źródło: sktthemes