Darmowe szablony – czy warto?

Planując założenie bloga wielu użytkowników zastanawia się użycie darmowego szablonu jest dobrym pomysłem. Często wydaje nam się, że coś za co nie płacimy nie może być dobre i niejako z automatu sięgamy po płatną ofertę. Nic bardziej mylnego.

Darmowe nie znaczy gorsze

Pamiętajmy, że bardzo często ci sami programiści, którzy tworzą płatne szablony piszą również te darmowe, dlatego zarówno jedne jak i drugie są wysokiej jakości.

Szablony płatne są rozwiniętą wersją darmowych odpowiedników. Różnią się funkcjonalnością. Darmowe mogą nie posiadać pewnych funkcji dostępnych w szablonach płatnych. Pytanie, czy w ogóle są wam one potrzebne.

Oszczędzaj

Zapłacenie za szablon wcale nie gwarantuje, że będziecie z niego zadowoleni. Niektóre z niech są płatne tylko dlatego, że takie było założenie twórców, a nie ze względu na jego wysoką jakość i dobrą funkcjonalność. Zanim weźmiemy pod uwagę możliwość wydania pieniędzy na szablon sprawdźmy najpierw czy w szerokiej ofercie darmowych szablonów nie ma spełniającego nasze oczekiwania. W końcu, jeśli nie ma różnicy to po co przepłacać.

Dlaczego nie?

Właściwie nie ma powodów, by nie zdecydować się na darmowy szablon. Szczególnie na początku przygody z WordPressem. Przecież nic nie tracimy, a możemy dużo zyskać. Korzystając z WordPress nie ponosimy żadnych kosztów. Nic nie kosztuje nas zainstalowanie skórki. Liczba szablonów do przetestowania jest właściwie nieograniczona. Dlaczego więc mielibyśmy nie wykorzystywać możliwości darmowych szablonów? Nic nie stoi na przeszkodzie, by testować je do woli. Mamy możliwość znalezienia najlepszych rozwiązań do stworzenia w pełni funkcjonalnej strony spełniającej nasze wymagania.

Jak widzicie szeroki wachlarz możliwości bezpłatnych szablonów pozwala nam traktować wersje płatne jako ostateczności, gdy wykorzystamy wszystkie możliwości darmowych rozwiązań i nadal nie będziemy zadowoleni.